Dnia 18 kwietnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się etap diecezjalny 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział troje uczniów z naszej szkoły: Magdalena Kaptur z kl. 3a, Martyna Wojtkowiak z kl. 2b1 oraz Antoni Bruch z kl. 2c pod opieką katechety, ks. Arkadiusza Wikariaka. 

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w historycznej kaplicy seminaryjnej, gdzie uczniowie mogli wysłuchać także krótkiego wykładu historyka sztuki, ks. dra infułata Jana Kasprowicza o znaczeniu i architekturze tego wyjątkowego miejsca. 

Następnie blisko 30 laureatów przystąpiło do części pisemnej konkursu, po której wraz z opiekunami udali się do kina, na seans filmu pt. „Powołany 2”. 

Po powrocie z kina odbyła się część ustna konkursu, do której zakwalifikowała się nasza uczennica Magdalena Kaptur. 

Udział w OKWB był nie tylko okazją do zdobycia i pogłębienia wiedzy biblijnej, ale także dał młodzieży możliwość zawiązania nowych znajomości i radosnego spędzania czasu z rówieśnikami z innych szkół. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!