W okresie przedwakacyjnym grupa wrzesińskich licealistów wraz z opiekunami wyruszyła w malowniczą podróż do Trójmiasta, Szwecji, Malborka i Torunia. Pierwszym punktem podróży był skąpany w słońcu Gdańsk. Spacery uliczkami tego miasta pozwoliły zobaczyć jak tradycja i nowoczesność przenikają się wzajemnie. Ważnym punktem była wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, w którym podziwialiśmy stałą ekspozycję przedstawiającą współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. Kolejnym etapem naszej wyprawy był rejs promem do Szwecji. Na szczęście morze było dla nas łaskawe i o poranku bezpiecznie dotarliśmy do wybrzeży Skandynawii. Pierwszym miastem położonym na 33 wyspach, które mieliśmy okazję zobaczyć była Karlskrona. Nie bez powodu znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Dawna baza szwedzkiej floty wojennej i zarazem najbardziej nasłonecznione szwedzkie miasto pozwoliło nam podziwiać charakterystyczne kolorowe domki, zajrzeć do wnętrza okrętu podwodnego w Muzeum Marynarki Wojennej. Kolejną atrakcją była podróż najdłuższym w Szwecji mostem Olandzkim (6072 m długości), który w kilku miejscach ma różne wysokości – w najwyższej 41 m, a najniższej 6,5 m. W mieście Kalmar przenieśliśmy się do średniowiecznej warowni, która w XVI wieku została zdobyta przez polskiego króla Zygmunta III Wazę. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy na nowoczesnym promie płynąc w kierunku Polski. Gdynia przywitała nas zachmurzonym niebem, ale to nie przeszkodziło w zobaczeniu Daru Pomorza czy okrętu Muzeum ORP – Błyskawica. W drodze do Torunia zatrzymaliśmy się w Malborku, by podziwiać dawna siedzibę państwa Krzyżackiego. Zwieńczeniem 3-dniowej eskapady była wizyta w Toruniu. Spacer nadwiślańskimi bulwarami, zwiedzanie Kościoła Mariackiego jako najwybitniejszego osiągnięcia gotyckiej architektury, Krzywa Wieża, Dwór Artusa czy dom Mikołaja Kopernika to tylko niektóre malownicze miejsca, które mieliśmy przyjemność podziwiać.