W ostatnim czasie braliśmy udział w warsztatach na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej w ramach organizowanych „Drzwi Otwartych”.

Podczas kilku spotkań braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach, między innymi uczestniczyliśmy w chemicznym escape room-ie rozwiązując zagadki kryminalne z udziałem reakcji chemicznych. Odkrywaliśmy również tajemnice chemii fizycznej w ramach warsztatów z potencjałem pełnych napięć:). Podczas zajęć z chemii organicznej otrzymywaliśmy mydła, które mogliśmy zabrać do swoich domów:). Poznawaliśmy także mikroświat obok nas, dzięki prezentacji skaningowego mikroskopu elektronowego. Uczestniczyliśmy również w warsztatach 3D, podczas, których uczyliśmy się jak projektować specjalne pojemniki do przechowywania gazów. To spotkanie pokazało jak wiele możliwości może zapewnić nam rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności w dziedzinie chemii 🙂