LO WRZEŚNIA

„Biblioteka jest bramą w czasie”
Carlos Maria Dominguez, Dom z papieru

pon. – pt. : 8:00 – 14:00

SIENKIEWICZ? LOVE!

SIENKIEWICZ – LOKOMOTYWA TWOJEGO ROZWOJU

Biblioteka – aktualności

Nasza biblioteka mieści się na parterze budynku szkolnego. Składa się z pięciu pomieszczeń: wypożyczalni, czytelni z księgozbiorem podręcznym i czterema stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu, pomieszczenia z księgozbiorem metodycznym dla nauczycieli oraz z dwóch sal, w których zgromadzono zarówno lektury szkolne, literaturę piękną i popularnonaukową, jak i zbiory audiowizualne. W tej chwili uczniowie i nauczyciele mają dostęp do ponad 19 tys. książek, w tym obcojęzycznych. Warto wspomnieć, że w bibliotece znajdują się prawdziwe ,,białe kruki”, najstarsza książka naszego księgozbioru pochodzi z 1845 roku.

biblioteka

Nasza biblioteka, podobnie jak cała szkoła, idzie z duchem czasu. Tradycyjny sposób wypożyczania książek zastąpił program MOL Optivum, oprócz tego mamy wolny dostęp do Internetu.

LO im. Henryka Sienkiewicza

ul. Witkowska 1 Września