Dnia 11 kwietnia 2024 r. w auli naszego Liceum zebrali się uczniowie klas ósmych szkół z Wrześni i okolic wraz z rodzicami i opiekunami. Wszyscy mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną LO na rok szkolny 2024/25, zaprezentowaną przez Julię Gąszczyk i Karola Ślaskiego oraz przedstawicielki poszczególnych profili – Zosię Zaborowską, Gosię Mecler i Zosię Sobkowiak. Goście wysłuchali także słów pani dyrektor Violetty Zdunowskiej, informacji na temat lacrosa, którymi podzieliła się z nami Aniela Długosz oraz ciekawostek z życia szkoły, przedstawionych przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – Julię Kowalczyk. Spotkanie w auli urozmaicił występ wokalny Igi Ciążyńskiej i Kacpra Paterskiego.

Po części oficjalnej, rozpoczęło się zwiedzanie budynku w ramach gry terenowej „Liceum bez tajemnic”. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia biologiczne i chemiczne, mogli sprawdzić swoją wiedzę z fizyki, matematyki, geografii, historii i języka polskiego. Nie zabrakło także informacji i zadań z języków obcych – angielskiego, hiszpańskiego oraz niemieckiego.

Zwieńczeniem wspólnego popołudnia było wręczenie przez panią dyrektor Violettę Zdunowską nagród za udział w grze terenowej.

Było nam bardzo miło gościć naszych młodszych kolegów i koleżanki. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za przybycie i zainteresowanie i mamy nadzieję, że wielu z Was wróci do nas w przyszłym roku szkolnym.