Lax-Warriros Next, jeden z dwóch wrzesińskich zespołów, rozpoczął kolejny sezon Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. W sobotę, 19 marca, licealistki rozegrały dwa pierwsze mecze na turnieju w Katowicach.

Z drużyną nie mogła pojechać kontuzjowana bramkarka juniorskiej reprezentacji Polski Nikola Dębicka (I b). Mimo osłabienia dziewczyny udowodniły swoją grą, że praca wykonana w ostatnich kilku miesiącach przyniosła efekty i żadne rywalki nie są już straszne.

W pierwszym meczu wrześniankom przyszło walczyć z aktualnymi mistrzyniami Polski, drużyną Hussars Ladies Poznań. Po pierwszej – wygranej przez nasze dziewczyny połowie (3:2) – zapachniało sensacją. W drugiej odsłonie nie było już tak różowo. Decydowało ogromne doświadczenie i ostatecznie mistrzynie wygrały 11:5.
W drugim meczu nasz zespół zmierzył się z AZS Walkirie Katowice, drużyną, z którą przegrał w ubiegłym roku walkę o brązowy medal mistrzostw Polski seniorek. Mimo osłabienia (Nikola wracaj do zdrowia!), Wrześnianki z dużo starszymi rywalkami prowadziły 10:1, a w drugiej odsłonie już tylko kontrolowały wydarzenia na boisku. Ostatecznie wygrały 16:5.
Lax Warriors Next: Marika Walkowiak (kapitanka, III c1), Wiktoria Focht (bramkarka, III c1), Roksana Dębicka (7 goli, III c1), Klara Domachowska (6 goli, III e1), Julia Wieczorek (3 gole, 1 asysta, III b1), Agata Bukowska (2 gole, 2 asysty, III c1), Martyna Osiewicz (1 gol, 1 asysta, II c), Marta Wysocka (1 gol, 1 asysta), Zuzanna Chojnacka (1 gol, 1 asysta, III c1), Martyna Muszyńska (II c), Gabriela Nowakowska (II e). Trenerzy Bartosz Darul, Leszek Nowacki

Po pierwszym turnieju nasz zespół zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Druga drużyna, Lax-Warriors LO przystąpi do rywalizacji w niedzielę 3 kwietnia. Na boisku stadionu miejskiego przy Kosynierów tego dnia zaprezentują się cztery ekipy. Obok obu naszych zagrają także dwie poznańskie. Zapraszamy na to wydarzenie. Wstęp wolny.
Niedziela, 3 kwietnia, stadion ul. Kosynierów 1
10.00 Lax-Warriors Next Września – Hussars Ladies U40 Poznań
11.20 Lax-Warriros LO Września – Hussars Ladies U20 Poznań
12.40 Mecz o III miejsce
14.00 Mecz o I miejsce
15.00 Zakończenie turnieju.