Dnia 30 oraz 31 maja 2022 po raz kolejny we Wrześni gościła Delegacja Association Val de Loire – Pologne (Stowarzyszenia Dolina Loary – Polska). Stowarzyszenie reprezentowała czteroosobowa delegacja w składzie: Pan Philippe Kazmierczak, prezes, jego zastępca – Pani Denise Macqret, skarbniczka– Pani Czesława Couffrant oraz Pan Fabrice Dameron – członek Stowarzyszenia.

Francuzi uczestniczyli w lekcjach języka francuskiego, spotkali się z Dyrekcją, laureatkami konkursu oraz na uroczystości w auli Szkoły wręczyli nagrody konkursowe: symboliczne dyplomy będące zaproszeniem do wyjazdu do Francji. Tegoroczne prace konkursowe były inspirowane twórczością Jean de La Fontaine – uczniowie pisali bajki. Laureatkami Konkursu zostały dwie uczennice Liceum: Anastasiia Volovets ze swoją pracą «Le lapin George» oraz Paulina Bartylak, która napisała bajkę zatytułowaną «Copains». W czasie uroczystości, uczniowie LO mogli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Jean de La Fontaine w formie quizu w aplikacji kahoot. Najlepsze wyniki uzyskali: FAB, Kinga i Ola oraz Emilia. Zwycięzcy tej emocjonującej zabawy otrzymali słodkie upominki. Gratulujemy!