Na dzień 14 grudnia br. wielu z nas czekało od początku roku szkolnego. W grudniowy poranek przybyli do nas niezwykli goście – nasi wieloletni Przyjaciele z Łopienna. Spotkanie przebiegło w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny klimat wprowadzili nas uczniowie z SSP3 we Wrześni, którzy zaprezentowali na scenie auli naszej szkoły jasełka. Wzruszające przestawienie ubarwił chór dzieci z tej samej szkoły, który zachęcił również do wspólnego kolędowania gości i licealistów zgromadzonych na występie młodszych kolegów. Znając zainteresowania Dziewcząt z Łopienna i ich zamiłowanie do rozgrywek konkursowych uczniowie zorganizowali teleturniej bożonarodzeniowy: kalambury, wspólny śpiew i inne zadania – wszystko w tematyce świątecznej. Wizytę zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy stole w salce parafialnej przy kościele farnym. Dzięki wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę charytatywną na rzecz DPS mogliśmy przekazać naszym gościom świąteczne upominki i zebrane dary. Czekamy na kolejne spotkanie! 🙂