Dnia 1 marca 2024 r. dwudziestu dwóch uczniów naszego wzięło udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej. Ideą tego dzieła jest przede wszystkim popularyzacja teologii liturgii, a także budowanie środowiska młodych ludzi, dzielących pasję do misterium Boga, celebrowanego w Kościele w ramach obrzędów liturgicznych. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Jestem z wami – obecność Chrystusa w Eucharystii”.

Najwyższe wyniki osiągnęli:

I miejsce:

Nadia Polus z kl. 2f

Martyna Wojtkowiak z kl. 2b1

II miejsce:

Bartosz Wesołek z kl. 1d

Anna Syrocka z kl. 2 f

III miejsce:

Aniela Długosz z kl. 2f

Gabriela Dzierżyńska z kl. 3c

Następnie, dwa tygodnie później (14 marca 2024 r.) uczniowie zainteresowani tematyką biblijną wzięli udział w szkolnym etapie XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 podejmuje tematykę synodalności, aby zwrócić szczególną uwagę na wspólnotowy wymiar Kościoła. W związku z tym zakres tematyczny tegorocznej edycji konkursu obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie, które szczególnie podejmują te zagadnienia. W konkursie wzięło udział 35 uczniów naszego Liceum.

Na podium znaleźli się:

I miejsce:

Magdalena Kaptur z kl. 3a

II miejsce:

Antoni Bruch z kl. 2c

III miejsce:

Martyna Wojtkowiak z kl. 2b1

To właśnie ci uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę na drugim stopniu konkursu – w etapie diecezjalnym, który odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. w Gnieźnie.

Za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie obu konkursów odpowiedzialni byli katecheci – ks. Mariusz Zawadzki i ks. Arkadiusz Wikariak.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!