Uczestniczki III turnieju Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet tym razem gościła Września. W sobotę na boisku przy Kosynierów walczyło 80 dziewczyn. Nasze Lax-Warriors nie zawiodły swoich licznych kibiców.

Naszą ekipę w meczu z wicemistrzyniami Polski z Wrocławia wzmocniła absolwentka naszego ogólniaka Agnieszka Kosmala, która w swoim CV ma już mistrzowskie tytuły. Okazało się to jednak za mało, by pokonać doświadczone Pantery.
Sukces przyszedł wraz z drugim meczem. Wrześnianki, już bez Agnieszki, zdecydowanie, bo aż sześcioma bramkami, ograły lakrosistki z Katowic. Radości po drugim już zwycięstwie w lidze nad Walkiriami nie było końca. Do fetowania wygranej przyłączyły się też rodziny naszych zawodniczek.
Dorobkiem bramkowym podzieliły się: Agata Bukowska (3), Zuzanna Chojnacka (1), Roksana Dębicka (8), Klara Domachowska (3), Agnieszka Kosmala (1), Marta Wysocka (2), Amanda Osiewicz (1) i Julia Wieczorek (1).

III turniej PLLK, 22 maja 2021
Lax Warriors Września – Panters Wrocław 8:17
Lax Warriors – AZS Walkirie Katowice 12:6
Hussars Ladies Poznań – Panters Wrocław 11:7
AZS Walkirie Wrocław – Hussars Ladies Poznań 5:22

1. Hussars Ladies Poznań 6 12 96-30
2. Panters Wrocław 6 8 77-55
3. Lax-Warriors Września 6 4 50-82
4. AZS Walkirie Katowice 6 0 25-91

Za dwa tygodnie, 12 czerwca, IV turniej PLLK odbędzie się we Wrocławiu. W ostatni weekend czerwca zespoły spotkają się na wielkim finale w Poznaniu. Wcześniej, bo już od najbliższej soboty nasze licealistki wezmą udział w dwudniowych konsultacjach kadry narodowej U20.