W dniach 06.06.2024 r. do 14.06.2024 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami: p. K.Dębicką, p. J.Rewers, p. K.Koralewską-Kaźmierską oraz p. A.Żebrowską zdobywali Europę Zachodnią. We Włoszech płynęliśmy tramwajem wodnym, podziwiając zabytkową Wenecję. W Monte Carlo pełnoletni uczestnicy wycieczki mieli szansę odmienić swój los w Kasynie Garnier. Podziwialiśmy też florę i faunę morską w Muzeum Oceanograficznym w Monaco. Spacerowaliśmy w egzotycznych ogrodach St. Martin. We Francji podziwialiśmy panoramę Marsylii, a w St. Tropez mogliśmy nacieszyć się luksusowymi jachtami. W Barcelonie zachwycił nas Kościół Sagrada Familia, czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Bazylika w 2005 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budowa kościoła nadal trwa, a planowana data jej zakończenia ma ukryte znaczenie. Spacerowaliśmy też krętymi uliczkami Girony i płynęliśmy statkiem do Tossa de Mar. Nasz pobyt w Hiszpanii zakończyliśmy z przytupem wśród migoczących świateł na parkiecie hiszpańskiej dyskoteki. Na koniec poczuliśmy się jak dzieci, bawiąc się w Europaparku w Niemczech. Sprawdziliśmy znajomość wielu języków: hiszpańskiego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy włoskiego, ale nie zapomnieliśmy oczywiście o języku polskim! Pełni wrażeń i pamiątek czekamy na nowe wyzwania. Dziękujemy opiekunom za wspaniałą wycieczkę!

Zuzanna Heigelmann, Zuzanna Konieczna, Anita Lisiak