W czerwcu wrzesińscy licealiści wyruszyli w malowniczą podróż do Szkocji.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Edynburga i krainy Highlands.

Stolica Szkocji zachwyciła nas swoją mroczną atmosferą i monumentalną architekturą.

Zwiedziliśmy majestatyczny zamek edynburski, który przybliżył nam historię kraju.

Zeszliśmy także w podziemia Mary King’s Close, które odkryły nam XVII-wieczne mroczne życie miasta. W destylarni whisky poznaliśmy proces produkcji słynnego szkockiego trunku, a miejsce zwane Camera Obscura dostaryczyło nam wiele zabawy z iluzją. Ze wzgórza Calton Hill podziwialiśmy panoramę nowego miasta i edynburskiej starówki. Jeden dzień wycieczki poświęciliśmy na wyprawę do krainy Highlands, zwiedziliśmy Glen Coe, czyli Dolinę Łez, która urzekła nas swoimi widokami, znaleźliśmy potwora w jeziorze Loch Ness i groźne Kelpies.

Na Schodach Neptuna w Forcie Augustus mieliśmy okazję podziwiać system śluz na Kanale Kaledońskim. Nasz angielski chwilami uderzał w szkocki ton 😉

Zwieńczeniem wycieczki był dzień w Amsterdamie z jego głównymi atrakcjami, skansen wiatraków holenderskich oraz degustacja tradycyjnych serów.

Podróże kształcą, już mamy w planach kolejną wyprawę.

Weronika Wasiewicz, Paulina Mench, Julia Kałużna (klasa 2e)