Na zaproszenie dra hab. n. farm. Tomasza Osmałka klasa 2c i 3c brały udział w zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Medycznym – Wydział Farmacji i Kosmetologii.

Nasi uczniowie zostali przywitani przez panią dziekan prof. dr hab. Annę Jelińską, w towarzystwie pań prodziekan, następnie wysłuchali wykładu dotyczącego zastosowania promieniotwórczości w farmacji i innych dziedzinach nauki. Potem udali się w podziale na 2 grupy na zajęcia z kosmetologii i farmacji. Pierwsza grupa wykonywała na bazie naturalnych produktów mydła, środki do kąpieli takie jak pastylki, musujące kule, sole do kąpieli i nóg. Druga grupa z kolei przygotowywała tabletki w postaci pastylek lub kapsułek, maści, uczestniczyła w zajęciach w pracowni symulacji, została przeszkolona z BHP panującego w aptece, miała okazję zobaczyć różnego rodzaju sprzęty potrzebne do produkcji farmaceutyków. Na koniec zostaliśmy ugoszczeni przepysznymi kanapeczkami.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i ugoszczenie nas na Wydziale Farmacji i Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego.