W niedzielę 23 czerwca, na stadionie miejskim przy ul. Kosynierów, rozegrane zostaną dwa mecze, których stawką będą medale Mistrzostw Polski Kobiet w Lacrosse. W pierwszym z nich zagrają nasze dziewczyny – uczennice Sienia.

Dwa zespoły Lax-Warriors z licealistkami w składzie, zmierzą się między sobą od 10:30. Zwycięska drużyna otrzyma brązowe krążki Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Mecz derbowy nie oznacza, że będzie to pojedynek z taryfą ulgową. Dla sporej części dziewczyn będą to pierwsze medale, więc walki nie powinno zabraknąć. Zapowiada się ciekawe widowisko, na które zapraszamy uczniów naszej szkoły.

Cztery lata temu w tym samym miejscu nasze dziewczyny z Lax-Warriors Września zdobyły złoto Mistrzostw Polski Juniorek. Na trybunach zasiadło wówczas 220 kibiców, co dotąd jest rekordem frekwencji na meczu lacrosse w Polsce. Ambicją naszego klubu jest ten wynik znacznie przebić. Chcemy udowodnić reszcie lacrossowej Polski, że Września „sroce spod ogona nie wypadła”.

Każda z naszych dziewczyn, uczennic szkoły, rywalizuje w liczbie swoich „prywatnych” kibiców. Po meczu, w ramach wyzwania, zrobi sobie z nimi zdjęcie, a liczba zadecyduje o specjalnej nagrodzie.

Fani, którzy pojawią się na trybunach stadionu w czasie meczu wrzesińskich drużyn, będą mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród-niespodzianek. Hostessy będą rozdawać numery o 10:35 i 11:45. Można będzie zatem wygrać nawet dwie nagrody. Losowanie nastąpi zaraz po zakończeniu naszego, pierwszego meczu.

Harmonogram zawodów:
10:30 Lax-Warriors – Lax-Warriors II
12:30 Ladies Hussars Poznań – Panter Wrocław