Czwartkowe przedpołudnie było dla naszej szkoły wyjątkowo radosne. W naszą codzienność wkroczyli bowiem zaprzyjaźnieni z nami od lat mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Nasi goście mieli tym razem okazję nie tylko integrować się z uczniami w murach szkoły, ale także poznać historię i zabytki miasta, odwiedzając m. in. Regionalne Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich, wrzesińską farę, a także pomnik Dzieci Wrzesińskich, św. Jana Pawła II oraz pomnik-ławkę poświęconą Bronisławie Śmidowiczównie. Bardzo humorystycznym akcentem tego dnia był zorganizowany w szkole teleturniej, w którym zarówno nasi goście, jak i uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą rozpoczynającej się wiosny. Dzień spędzony w towarzystwie przyjaciół z Łopienna uświadomił nam jak ważne są relacje międzyludzkie i nauczył, że nie potrzeba wiele… Czasami wystarczy jeden uśmiech! 😊