Dnia 9 marca br. odbyły się rozgrywki w ramach szkolnego etapu XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Nasze Liceum znalazło się w gronie 1500 szkół ponadpodstawowych, które zgłosiły chęć przeprowadzenia konkursu. Inspiracją tegorocznej edycji OKWB oraz jego hasłem stały słowa: „Poczuj radość Ewangelii!”, a zakres tematyczny stanowią: starotestamentalna Księga Powtórzonego Prawa (Pwt) oraz należący do pism Nowego Testamentu List do Hebrajczyków (Hbr).

Eliminacje odbywają się na trzech poziomach: szkolnym, diecezjalnym oraz ogólnopolskim. Spośród uczniów naszego Liceum, 22 osoby wyraziły chęć sprawdzenia swojej wiedzy w pisemnej części konkursu. Rozgrywki w formie online na poziomie szkolnym pozwoliły wyłonić troje zwycięzców. Największą liczbę punktów uzyskały uczennice: Magdalena Kaptur z kl. 2a oraz Samanta Koźma z kl. 1a. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Filipiak z kl. 3d. To właśnie ci uczniowie wezmą udział w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia br. w Gnieźnie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi oraz rzetelnego przygotowania, natomiast zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!