Pod koniec wakacji mieliśmy przyjemność wziąć udział w 11. edycji Narodowego Czytania. W tym roku uwagę czytelników przykuły „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, wydane przez poetę równo 200 lat temu. Po wcześniejszym zgłoszeniu stawiliśmy się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Września. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci,  a naszej uwadze nie umknęło świetne przygotowanie organizatorów do wydarzenia. W pięknej scenerii pozwalającej przenieść się myślami do dawnych czasów odczytaliśmy balladę pt. „Tukaj albo próby przyjaźni”. Oprócz miłych wrażeń z Narodowego Czytania wynieśliśmy również morał płynący ze wspomnianego utworu, że w życiu warto być cierpliwym i z pewnością nie opłaca się chodzić  na skróty.

Dominika Przydryga kl. 2a Kacper Paterski kl. 3d 

A. Mickiewicz „Tukaj albo proby przyjaźni”. Ballada (we czterech częściach) – YouTube