W niedzielę 11 września odbył się VIII Powiatowy Piknik Naukowy. Nasze Liceum zorganizowało kilka stanowisk naukowych. Na stoisku matematyki p. Grażynie Michalskiej pomagały uczennice z klasy 1b1 – Patrycja Krzyżosiak oraz Monika Bednarek.  Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem. Na stanowisku dzieci układały łamigłówki logiczne K-Dron nazywane łamaczem głów lub układanki geometryczne dla najmłodszych.  Na stoisku chemii zainteresowane osoby mogły przeprowadzić doświadczenia „wybuchający wulkan” oraz „dzbanek pełen kropli”, a także można było wykonać gniotka. P. Karinę Domachowską i Kamilę Dziarnowską z kl. 3c wspierali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku. Na stanowisku języka francuskiego w ramach promocji nauki tego języka uczennice prowadziły warsztaty tworzenia bransoletek w kolorach flagi Francji, zachęcały dzieci do kolorowanek z zabytkami Paryża oraz malowały twarze dzieci.