Od dłuższego już czasu współpracujemy z krakowskim Teatrem Cogito, który ma przygotowane w swoim repertuarze adaptacje lektur szczególnie ważnych w kanonie szkolnym. W tym roku uczniowie mieli okazję w sposób interaktywny zapoznać się z teatrem antycznym i szekspirowskim, podpatrzeć, jak Wyspiański pisał “Wesele”, a także zobaczyć wstrząsającą wizualizację “Innego świata” oraz na zakończenie sezonu poznać w oryginalnej wersji opowieść o losach Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej. Szkolna aula świetnie sprawdza się jako przestrzeń teatralna, a w ostatnim przedstawieniu efektownie zadebiutował w swojej własnej roli szkolny fortepian. W ogóle wprowadzanie elementów muzycznych i śpiewanych do spektakli Teatru Cogito, poza niewątpliwym kunsztem aktorskim owacyjnie ocenianym przez widzów, to duży walor artystyczny i sposób na uatrakcyjnienie przekazu. Doceniamy i się nie żegnamy, licząc, że w przyszłym roku szkolnym kontynuować będziemy tę ciekawą w swej formie edukację teatralną.