W niedzielne słoneczne popołudnie 10 września 2023 uczniowie Liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli w Powiatowym Pikniku Naukowym.  

Stanowisko chemiczne w tym roku oferowało produkcję naturalnego mydła. Pod opieką między innymi pani Kariny Domachowskiej osoby zainteresowane komponowały swoje indywidualne mydło. Można było dodać płatki róż, lawendę, barwniki, zapachy czekolady, landrynki czy truskawki, a następnie po zastygnięciu masy zacząć używać. 

Pani Anna Nowicka oraz pan Kazimierz Stygar promowali fizykę. Miłośnicy tego przedmiotu mogli poeksperymentować z optyką i złudzeniami, montować mniej lub bardziej skomplikowane obwody elektryczne, robić bańki mydlane czy ugniatać ciecz nienewtonowską. Na stoisku astronomicznym pod opieką pani Anny Nowickiej uczestnicy pikniku mieli okazje poznać projekt naszych uczniów przygotowany na konkurs CanSat realizowany przez ESERO Polska. Najmłodsi mogli zbudować papierową rakietę a następnie ją wystrzelić. Podczas pikniku odbyło się także wręczenie nagród za Powiatowy Konkurs Astronomiczny. 

Na stanowisku języka francuskiego uczennice pod opieką pani Doroty Górnej zapraszały uczestników do udziału w przygotowanych zabawach: kolorowankach związanych z kulturą Francji oraz warsztatach wiązania bransoletek w kolorach flagi francuskiej oraz z wykorzystaniem literek, z których dzieci tworzyły napisy w języku francuskim. Zabawy cieszyły się dużym powodzeniem. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z językiem francuskim, liczymy na to, że poznane słowa zostaną na długo w pamięci i będą motywowały do dalszej nauki tego pięknego języka.