Dnia 20.04.2023 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się etap diecezjalny 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w marcowych eliminacjach pierwszego stopnia.

W drugim etapie konkursu udział wzięło blisko 30 uczniów ze szkół ponadpodstawowych znajdujących się na ternie archidiecezji gnieźnieńskiej. Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu były biblijne księgi: Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków.

Rywalizacja była zacięta. Pierwszą część zmagań stanowił egzamin pisemny, który pozwolił wyłonić siedem osób, zakwalifikowanych do etapu ustnego. W zwycięskiej siódemce znaleźli się wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę:

– Samanta Koźma z kl. 1a

– Magdalena Kaptur z kl. 2a

– Bartosz Filipiak z kl. 3d.

Część ustna zakończyła się wielkim zwycięstwem Magdaleny Kaptur, która zajęła 2. miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego etapu OKWB, zaplanowanego w dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie.

Pozostali reprezentanci naszego Liceum zakończyli rozgrywkę z satysfakcjonującym wynikiem, zajmując kolejno 4. i 5. miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!