Ten dzień, 19 kwietnia, był wyjątkowo szczęśliwy dla uczniów naszej szkoły, którzy – po raz kolejny zresztą i po raz kolejny z sukcesami – wzięli udział w konkursie organizowanym już o d 17 lat przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Nagradzana podwójnie – przez gremium studenckie i profesorskie – rok temu i dwa lata temu Aniela Kołodzińska z klasy 4c1 także tym razem stanęła wraz ze swoim twórczym zespołem na podium. Oryginalną etiudę filmową, inspirowaną balladą „Lilije” A. Mickiewicza studenci specjalności medialnej nagrodzili III, a jury profesorskie I miejscem. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia tej pięciominutowej superprodukcji: https://www.youtube.com/watch?v=3pYsTZQPt2g

Julia Łabęda (klasa 3a), doceniona dwa lata temu, w tegorocznej edycji ponownie spróbowała swoich sił w kategorii przekładu z języka angielskiego. Studenci specjalności translatorskiej przyznali za tłumaczenie wiersza nagrodę, a w klasyfikacji profesorskiej Julia uplasowała się na III miejscu. Poszukujący inspiracji mogą podziwiać jej umiejętności i poetycką wrażliwość tutaj: https://fanfil.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2023/04/Julia-%C5%81ab%C4%99da.pdf

Cieszymy się z sukcesów i serdecznie gratulujemy! Wszystkich zachęcamy do udziału w FanFilu za rok.