Początek Wielkiego Tygodnia był dla uczniów naszego Liceum okazją do przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych. W poniedziałek maturzyści uczestniczyli w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę, natomiast pozostali uczniowie poznali ciekawą historię niezwykłego kapłana – ks. Jana Kaczkowskiego, oglądając film pt. „Johnny”. Drugiego dnia we Wrzesińskim Ośrodku Kultury mieliśmy możliwość uczestnictwa w koncercie zatytułowanym „Wiejący wiatr szuka wolności…”, w którym swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszego Liceum. Koncert ten inspirowany był aktualną sytuacją społeczną, zwłaszcza trwającą od ponad roku wojną w Ukrainie i połączony był ze zbiórką charytatywną oraz wystawą przejmujących fotografii wojennych. Ostatni dzień rekolekcji nabrał wymiaru liturgicznego. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali ciekawej konferencji pana Marcina Gomułki z Torunia, który podzielił się swoim doświadczeniem spotkania z Jezusem oraz przeżywania wiary w kontekście małżeństwa. Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a całość rekolekcji zwieńczyła wspólnie przeżyta Eucharystia.

Uczestnikom rekolekcji życzymy dobrych duchowych owoców przeżytego czasu.