We wtorek, 30. marca odbył się finał pierwszej edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, którego organizatorem jest Instytut Sprawiedliwości w Warszawie. Bardzo wąska specjalizacja i duże wymagania wobec uczestników w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i w finale.
Nasz uczeń, po raz kolejny udowodnił, że z wiedzy o społeczeństwie, a zwłaszcza w dziedzinie prawa jest najlepszy.
Damian został Laureatem pierwszego miejsca, a to jego wrażenia:


Uczestnictwo w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości nie było dla mnie pierwszym tego rodzaju doświadczeniem. Już w pierwszej klasie brałem udział w konkursach o tematyce prawniczej, czym zapewniłem sobie możliwość przyjęcia na wiele uczelni wyższych poza kolejnością, dlatego mogę każdemu polecić udział w różnego rodzaju zmaganiach. O wiele przyjemniej jest przygotowywać się do matury, wiedząc, że niezależnie od jej wyniku i tak zostanę przyjęty na studia.
Co do samej nauki prawa to należy obalić krzywdzące stereotypy. Wcale nie polega ona na żmudnym uczeniu się na pamięć treści długich kodeksów, ale raczej na umiejętności logicznego myślenia. Dzięki tej wiedzy wiem na przykład, jak postępować z nieuczciwym sprzedawcą oraz czego mogę żądać od swojego pracodawcy. Prawo reguluje wszystkie dziedziny naszego życia, dlatego jego dobra znajomość z pewnością przyniesie każdemu wiele korzyści.
GRATULUJEMY!