W środę 15 marca 2023 odbył się Konkurs Wiedzy Morskiej pt.: „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego” organizowany przez Ligę Obrony Kraju, w którym brały udział dwie drużyny: dziewczęta (w składzie: Julia Gąszczyk, Martyna Potęga i Jagoda Spiliaert) oraz chłopcy (w składzie: Karol Ślaski, Jan Waszak i Wojciech Wawrzyniak). Drużynami w czasie zawodów opiekowała się Pani Beata Kupczyńska, natomiast przygotowała do rozgrywek Pani Dorota Górna.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą historyczną, rozwiązując test oraz praktycznymi umiejętnościami wiązania węzłów żeglarskich. Trzecią konkurencją było strzelanie z karabinka pneumatycznego.

Panowie zajęli trzecie miejsce jako drużyna, natomiast Martyna Potęga zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy sukcesu!