Bruksela, stolica Belgii i centrum europejskiego życia. To tutaj w ciągu ostatnich czterech dni nawiązały się nowe przyjaźnie (lub też nie;) – inside joke). Wspólnie z grupą ze Śląska mieliśmy okazję zwiedzać miasto oraz uczestniczyć w międzynarodowej konferencji kończącej projekt „Solidarność. Podaj dalej!”. Czy wiedzieliście, że Belgia miała swój początek dopiero w 1830 roku? My też nie! Ale dowiedzieliśmy się tego i wielu innych rzeczy w muzeum BELvue.

Nasze top 5:
1. La grande place nocą
2. Sufit ze smerfami
3. Les Galeries Royales Saint-Hubert
4. Parlament europejski 

5. Manneken Pis

Bardzo dziękujemy fundacji „Szkoła z klasą” za ufundowanie i organizację wyjazdu. Liczymy na więcej wspólnych projektów!

Artykuł napisali:
Dominika, Klaudia, Eryk z małą pomocą pani Mariki Dzieciuchowicz.