W  pięciu szkołach wrzesińskich rozpoczęto w czerwcu realizację nowego projektu historycznego. W dniu 15 czerwca uczniowie szkół podstawowych  i szkoły specjalnej pod opieką swoich nauczycieli wzięli udział w pierwszej części projektu – Queście na temat kultury i historii społeczności żydowskiej w naszym mieście. Ich zadaniem było zebrać pieczątki z literami w 7 wybranych punktach oraz rozwiązać zagadki, z których powstało hasło – nazwa powstającej strony internetowej o kulturze Żydów polskich – CYMESIK. Grupy uczniów zwiedzających miejsca związane z tematem Questu fotografowały także nasze uczennice Amelia i Paulina z klasy 2a1.

Projekt jest objęty patronatem honorowym:

Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka

Starostę Powiatu Wrzesińskiego

Burmistrza Miasta i Gminy Września

Forum Dialogu