Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 tegoroczni maturzyści z klasy 3A przygotowali kabaret, w którym wcielili się w swoich nauczycieli. Uczniowie zapewniają, że parodia ma charakter czysto humorystyczny i nie należy brać jej na poważnie. ,,Chcieliśmy, aby nauczyciele mieli po nas miłą i niestandardową pamiątkę” – mówiła Ola Kostrzewa – przewodnicząca klasy. Filmik wyróżnia się na tle uroczystego charakteru wydarzenia, jakim jest oficjalne zakończenie nauki w liceum, swoim charakterem nawiązuje do studniówkowego kabaretu, który – jak wiele innych ważnych wydarzeń z życia szkolnego – z wiadomych powodów nie mógł mieć miejsca. ,,Pokazujemy, że nasza szkoła nie jest wcale nudna i potrafimy śmiać się, nawet w trudnym i stresującym czasie.” – informowała jedna z uczennic. Nauczyciele ukazani w filmiku nie poczuli się urażeni, docenili kreatywność i bardzo duże zaangażowanie klasy w przygotowanie kabaretowej prezentacji. – ,,Myślałam, że jeśli nie bywam często bohaterką studniówkowych kabaretów, to dlatego, że nie jestem wystarczająco wyrazistą osobą, dobrze wiedzieć, że mam jednak wiele charakterystycznych cech.” – powiedziała Renata Czaja, wychowawczyni 3A. Nauczyciele z pewnością zapamiętają tegorocznych absolwentów-humanistów na długo. Oryginalny pomysł, by podziękować za trzy lata wspólnej pracy, był trafiony, uczniowie mają nadzieję, że pozostawią w kabaretowych kadrach filmu wiele swoich radosnych wspomnień związanych nie tylko z miejscem, ale przede wszystkim z ludźmi.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia całości. Przez chwilę można poczuć się jak uczniowie w świecie licealnych e – lekcji.

Szymon Mrowiński, teraz już absolwent z rocznika 2021

Szymon Mrowiński 3A