15 maja została rozstrzygnięta XV już edycja Literackiego Konkursu o Nagrodę Fanfila organizowanego cyklicznie przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Konkurs początkowo miał zasięg lokalny, z czasem przekroczył granicę wielkopolskiego regionu i dzisiaj ma rangę nie tylko ogólnopolską, ale nawet międzynarodową.
Do literackiej i artystycznej rywalizacji stanęli także uczniowie naszego LO. Norbert Kaźmierczak (klasa 2a1) podjął wyzwanie poetyckie, Julia Łabęda (1a) oraz Szymon Mrowiński (3a) zmierzyli się z zadaniem translatorskim, tłumacząc na polszczyznę poetycką wiersz amerykańskiej autorki Adrienne Rich, a Aniela Kołodzińska (2c) i Jacek Karbowiak (ZSP), zainspirowani mroczną wizją Josepha Conrada, nakręcili filmową etiudę “Heart of Darkness”. Jury spośród wszystkich nadesłanych prac, których łącznie było we wszystkich kategoriach 626, wybrało najlepsze, przyznając nagrody główne oraz wyróżnienia. Oprócz nauczycieli akademickich różnych specjalności osobny werdykt ogłosiło również gremium sędziów studenckich. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie, o czym z przyjemnością informujemy. Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do podejmowania kolejnych prób twórczych. Do odważnych i utalentowanych świat należy.

Poniżej zamieszczamy linki, pod którymi znajdują się uhonorowane prace: podwójnie dostrzeżone i nagrodzone tłumaczenie autorstwa Julii Łabędy oraz również podwójnie nagrodzona etiuda filmowa Anieli Kołodzińskiej i Jacka Karbowiaka z udziałem aktorskim uczniów Sienkiewiczowskiego LO. Zajrzyjcie, zainspirujcie się i podążajcie tropem najlepszych.

FILM KONKURS – Dysk Google

Julia_Łabęda.pdf (amu.edu.pl)