Patryk Ligocki i Konrad Makowski zostali Mistrzami Licealiady w Siatkówce Plażowej. Złote medale mistrzostw Wielkopolski zdobyli na trzy dni przed obchodami okrągłej rocznicy istnienia naszego Liceum.
W imprezie organizowanej na boiskach WOS-R przy Gnieźnieńskiej wystartowało po 15 najlepszych par chłopców i dziewcząt z całego województwa wyłonionych w dwustopniowych eliminacjach. Patryk i Konrad okazali się prawdziwymi profesorami plaży. W całym turnieju nie stracili choćby jednego seta, a sam finał był spektaklem tylko dwóch aktorów. Reprezentantów LO Mistrzostwa Sportowego z Piły ograli 15:11, 15:9.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że obaj nasi reprezentanci grali w ubiegłorocznych finałach, ale z innymi partnerami. Patryk zdobył wówczas brąz, a Konrad był piąty. Połączenie dwóch stosunkowo niskich, ale świetnych technicznie zawodników okazało się strzałem w dziesiątkę.
W turnieju dziewcząt na dziewiątym miejscu zostały sklasyfikowane dwie nasze pierwszoklasistki Urszul Jerzykiewicz i Magdalena Figas. Za rok, najpóźniej za dwa i z tej mąki będzie chleb!