W 2023 roku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada na 10 października.

Celem Święta jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa na problematykę chorób psychicznych oraz dążenie do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. 

„Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”  to hasło Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego na 2023 r. 

10 października w holu przed pokojem nauczycielskim, w ramach akcji Samorządu Szkolnego, pojawi się Skrzynka Dobrych Relacji. Niech będzie ona inspiracją do przelania na papier pozytywnego komunikatu skierowanego do wybranej osoby (koleżanki, kolegi, nauczyciela). Zapraszamy do korzystania z możliwości wyrażenia pozytywnych uczuć i myśli. W indywidualnych lub grupowych, podpisanych czy też anonimowych listach można zawrzeć podziękowania, przeprosiny, wyrazić wsparcie. Niech napisane słowa będą wyrazem szacunku wobec siebie i wobec odbiorcy. Niech będą odebrane jako wyraz zaangażowania i dbania o relacje w społeczności szkolnej. Listy ze skrzynki będą wyjęte i dostarczone adresatom.