W zbliżającym się do końca roku szkolnym 2022/23 uczniowie naszej Szkoły mieli wiele okazji do udziału w zajęciach ze strzelania.

Powstało Szkolne Koło LOK, w ramach którego drużyna trenowała oraz brała udział w zawodach Liga Strzelecka, nasi uczniowie w ośmiu rundach strzelali z KBKS, wykazując się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi, ale przed wszystkim wytrwałością i zaangażowaniem: Miłosz Rowiński kl. 1d, Szymon Olejniczak, kl. 1g, Jan Waszak, kl. 1e, Wojciech Wawrzyniak, kl. 1a oraz w pierwszym semestrze Zofia Krus i Jakub Wlekliński z klasy 1b1.

Kolejne zawody, już nie tak wymagające, pozwoliły naszym uczniom na osiągnięcie sukcesów:

O konkursie Marynistycznym, gdzie jedną z konkurencji było właśnie strzelanie, pisałam zaraz po jego zakończeniu: drużyna w składzie: Karol Ślaski, Jan Waszak i Wojciech Wawrzyniak zajęła III miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Martyna Potęga uzyskała również III miejsce.

Sukcesem dla naszej szkoły zakończyły się zmagania w Biatholnie, 9 maja 2023 Miłosz Rowiński zajął III miejsce w powiecie wrzesińskim w klasyfikacji indywidualnej.

Gratuluję wszystkim zawodnikom!

W tym roku szkolnym licealiści mieli okazję uczyć się strzelania na wirtualnej strzelnicy, dzięki gościnności ZSTiO, wszystkie klasy pierwsze w ramach lekcji edb zapoznały się z budową broni, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Zajęcia na wirtualnej strzelnicy cieszyły się dużym zainteresowaniem, licealiści uczyli się postawy, zgrywania przyrządów celowniczych w bezpiecznym środowisku, bez ostrej amunicji.

Dorota Górna