Dnia 14 kwietnia dwie drużyny: Amelia Rosińska i Piotr Pietryga oraz Aniela Długosz i Jagoda Spilliaert z naszego Liceum wzięły udział w zwodach „Konkurs mocy w udzielaniu pomocy” organizowanych w Jarocinie przez Wydział Medyczno-Społeczny (który jest filią Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej). Konkurs obejmował wiedzę praktyczną – trzeba było udzielać pomocy w sytuacjach symulowanych: pomoc w wypadku samochodowym, oparzenie, złamanie przy upadku na rowerze, porażenie prądem oraz wykonywanie RKO, też z użyciem defibrylatora. W tym roku organizatorzy przygotowali niespodziankę: jedną z konkurencji było strzelanie z karabinka pneumatycznego oraz KBKS. Poza konkursem uczestnicy konkursu mogli brać udział w warsztatach ze zgłębnikowania oraz przejść przez tor przeszkód w kombinezonie geriatrycznym.

Spośród 20 drużyn ze szkół średnich z Kalisza, Śremu, Środy, Wrześni, Pleszewa i Jarocina nasze uczennice: Aniela oraz Jagoda uzyskały 2 miejsce. Gratulujemy!

Dorota Górna