Ponad 40 licealistów spędziło ostatni tydzień marca poza Unią Europejską. Udali się do Wielkiej Brytanii, gdzie eksplorowali trzy ważne miejsca Zjednoczonego Królestwa.

Londyn, stolica Anglii, to miasto o bogatej historii sięgającej czasów rzymskich. Liczne zabytki, takie jak Tower of London, Buckingham Palace czy Houses of Parliament ze słynnym Big Benem, umożliwiają zapoznanie się z historią i kulturą miasta. Licealiści mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat monarchii, polityki i architektury Londynu. Ponadto, Londyn to miasto wielokulturowe, zamieszkane przez ludzi z całego świata, co pozwala na zetknięcie się z różnymi kulturami i poznanie zjawiska globalizacji. Niezapomnianą atrakcją pobytu w Londynie była wizyta na West Endzie i obejrzenie imponującego musicalu „Wicked”.

Windsor, położony niedaleko Londynu, słynie z zamku, który od ponad 900 lat jest rezydencją brytyjskich monarchów. Zamek jest doskonałym przykładem architektury średniowiecznej i pozwala zobaczyć, jak wygląda życie rodziny królewskiej. Uczniowie mieli okazję poznać historię zamku i jego znaczenie w brytyjskiej monarchii.

Oxford, miasto uniwersyteckie położone na północny zachód od Londynu, to siedziba jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Uniwersytet Oxfordzki ma długą i bogatą historię i słynie z doskonałości akademickiej. Uczniowie mogli poznać liczne kolegia uniwersyteckie oraz dowiedzieć się o tradycjach akademickich i osiągnięciach uczelni. Ponadto, Oxford to miasto pełne życia kulturalnego i historycznych atrakcji, takich jak Biblioteka Bodlejańska czy Muzeum Ashmolean.

Szkolna wyprawa na wyspę brytyjską było niezwykle wartościowym doświadczeniem dla uczniów. Jej destynacje oferujące unikalne możliwości edukacyjne, poszerzyły wiedzę uczniów na temat historii, kultury i języka angielskiego. Licealiści mieli szansę zwiedzić zabytki, poznać architekturę i historię Londynu, dowiedzieć się więcej o brytyjskiej monarchii i zamkowej kulturze w Windsorze, oraz do tego, zwiedzić prestiżowy uniwersytet i poznać akademicką tradycję w Oxfordzie. Był to także czas do integracji uczniów.

Wycieczka „angielskich podróżników” była doskonałą okazją do poznania brytyjskiej historii, kultury i użycia języka angielskiego w autentycznych sytuacjach, co z pewnością przyczyniło się do poprawy ich umiejętności komunikacyjnych. Ta niezapomniana przygoda pozwoliła uczniom na poszerzenie swoich horyzontów oraz przeżycie niezapomnianych chwil. Wszyscy są zgodni, że warto było pojechać, zrobić tak gigantyczną liczbę kroków, ale warto też tam wrócić.