W nawiązaniu do światowych obchodów Dnia Świadomości Autyzmu 2.03.23 i akcji towarzyszącej „Na niebiesko dla autyzmu”, jak wiele firm i instytucji, my również zapaliliśmy w szkole niebieskie światło. Wiemy, rozumiemy i akceptujemy potrzeby osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin.

Uczniowie klasy 2B podczas godziny wychowawczej mieli okazję poszerzenia wiedzy o autyzmie dzięki prezentacji multimedialnej, z której dowiedzieli się, że autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju, a nie choroba. Osoby autystyczne mają trudności w relacjach społecznych, opóźniony rozwój mowy i nietypowe zainteresowania, ale w atmosferze zrozumienia są w stanie uczyć się i dobrze funkcjonować. Symulacja odbioru świata zewnętrznego w sytuacji przebodźcowania sensorycznego, gdy np. kapiący kran, jest jedynym bodźcem, który angażuje całą uwagę, dała nam wyobrażenie autystycznej percepcji świata.