Festiwal Piosenki Obcojęzycznej to wydarzenie o wieloletniej tradycji, stanowiące nieodłączną część życia naszej szkoły. W czwartek, szesnastego marca, FPO odbyło się już po raz dwudziesty dziewiąty. Na scenie Wrzesińskiego Ośrodka Kultury wystąpili uczestnicy ze szkół średnich, a także uczniowie trzech szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni. Wieczór uświetniły również występy Wrzesińskiego Chóru Młodzieżowego oraz absolwentów naszego liceum.
Podczas Festiwalu zaprezentowali się głównie soliści, choć wśród uczestników znalazły się także duet, trio i zespoły Everpure oraz Alterwind. Większość piosenek, które publiczność miała szansę usłyszeć, została wykonana w języku angielskim. Wybrzmiały także utwory po włosku, francusku, niemiecku, ukraińsku, koreańsku, serbsku czy też japońsku.

Jury wyłoniło grono uczestników, których występy wyróżniały się spośród pozostałych pod określonym względem. Maja Kostuch została doceniona za walory głosowe, natomiast Antonina Nowaczyk — za obcojęzyczną interpretację polskiej piosenki. Wyróżnienie za zgrany duet przyznano Zuzannie Michalak wraz z Jakubem Lewandowskim. Uznanie jury zyskał także zespół Everpure. Nagrodą specjalną ufundowaną przez Starostę uhonorowana została Hanna Wojciechowska, z kolei występ Marii Ziarkowskiej został wyróżniony nagrodą Dyrektora Szkoły. Trzecie miejsce podium zajęła Klaudia Serdyńska, na drugim znaleźli się Iga Ciężyńska i Kacper Paterski, którzy zdobyli również nagrodę publiczności, natomiast zwyciężczynią 29. Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej została Zuzanna Ratajczyk. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za udział w tegorocznej edycji FPO. Do zobaczenia za rok!

Jagoda Frydryszak, 2A