W czwartek, 17 listopada odbył się szkolny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Bóg jest miłością objawioną w Słowie”. W teologicznych zmaganiach wzięło udział 59 uczniów naszego Liceum. Uczestnicy szkolnego etapu OTK, przed przystąpieniem do konkursu, zapoznali się ze wskazaną literaturą, dotyczącą m.in. Prologu Ewangelii wg św. Jana, losów pelplińskiej Biblii Gutenberga, a także z wypowiedziami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na temat powołania do miłości.

Choć szanse uczniów były wyrównane, komisja wyłoniła troje zwycięzców:

I miejsce zajęła Magdalena Kaptur z kl. 2a,

II miejsce wywalczyła Martyna Tkaczyk z kl. 3a,

III miejsce przyznano Karolowi Prusowi z kl. 1f.

Do etapu diecezjalnego OTK przeszły dwie osoby z największą ilością punktów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.