W dniach 27-19.05.2022 roku odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim.

W sobotę na matach Hotelu Sangate rywalizowali juniorzy, a wśród nich sześcioro zawodników UKS Hwarang Września: Wiktoria Grześkowiak, Martyna Zielińska, Sara Surtel, Dominik Knopkiewicz, Bartosz Wilczyński i Kacper Kasperski. Wicemistrzynią Polski Juniorów została Wiktoria Grześkowiak. Brązowymi medalistami Martyna Zielińska i Kacper Kasperski. Piąte miejsca przypadły: Sarze Surtel, Dominikowi Knopkiewiczowi i Bartoszowi Wilczyńskiemu.

W niedzielę w szranki stanęli młodzieżowcy. UKS Hwarang reprezentowała Patrycja Kasperska, która zdobyła brązowy medal. Młodzieżowymi Mistrzami Polski zostali Krystian i Dagmara Haremza reprezentujący obecnie klub AZS AWF Poznań.

Start w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców przyniósł naszemu klubowi, gminie i powiatowi 90 punktów we Współzawodnictwie Sportu Dzieci i Młodzieży. Wcześniej w finałach OOM nasi kadeci zdobyli 22 punkty, z czego wynika, że cały czas utrzymujemy wysoki poziom szkolenia w naszym klubie. Nasze ambicje sprawiają że zawsze pozostaje niedosyt, że zawsze coś mogło pójść lepiej. Ale skłania nas to do jeszcze cięższej pracy. Z rywalizacji o tytuł Mistrza Polski naszą zawodniczkę Weronikę Przybysz wyeliminowała kontuzja, co wiązało się z kosztowną operacją i długą rehabilitacją. Pierwsze starty kontrolne planujemy pod koniec tego roku i jest to uzależnione od opinii lekarzy. 

Od dwóch lat współpracujemy z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie studiują Krystian i Dagmara Haremza, świeżo upieczeni Mistrzowie Polski. Trenerem obojga zawodników jest pan Łukasz Scheffler pracujący w klubie AZS AWF Poznań. 

Warto wspomnieć, że klub AZS AWF wygrał klasyfikację generalną Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Warunki stworzone przez kierownictwo AWF pozwalają naszym zawodnikom kontynuowanie kariery sportowej po zakończeniu szkoły średniej. Dla studentów, którzy posiadają Mistrzowskie Klasy Sportowe przewidziane są indywidualne toki studiów, a w chwili obecnej kończone są prace nad nowoczesną halą sportową wraz z siłownią. 

Jeśli chodzi o nasze plany na przyszłość to młodsi zawodnicy wystartują na początku czerwca w Grand Prix Wielkopolski w Kórniku. Natomiast starsi, Mistrzostwami Polski rozpoczęli maraton startów. Za tydzień w Multi Games w Sofii, następnie Puchar Świata w Luxemburgu i Igrzyska Studenckie w Łodzi. Okres wakacyjny jest poświęcony na roztrenowanie, a drugą część roku rozpoczniemy obozem w Stroniu Śląskim. Planowany jest jeszcze start w Pucharze Świata Ukraina Open w Warszawie. Z inicjatywy władz Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego i z uwagi na trwający konflikt na Ukrainie przeniesiono ten turniej do Warszawy. Wszystkie pieniądze zebrane podczas tego turnieju zostaną przekazane na odbudowę Taekwondo Olimpijskiego na Ukrainie.