Portal Moje Stypendium, prowadzony przez Fundację Dobra Sieć, jest największą w Polsce bezpłatną bazą ofert stypendiów w Polsce i za granicą. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało blisko 15 000 ofert stypendiów, konkursów i staży! Na portalu regularnie publikowane są także artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją – m.in. o tym, jak znaleźć stypendium online czy o stypendiach dla uczniów.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne. Stypendium może pomóc m.in. sfinansować studia na wymarzonej uczelni osobom z małych miejscowości, umożliwić wyjazd na staż za granicę czy realizację projektu artystycznego. 

Fundacja regularnie przeprowadza także badania systemu stypendialnego w Polsce. W 2021 roku ukazał się raport “Mapa stypendiów III” z największego w skali kraju, unikalnego badania społecznych programów stypendialnych w Polsce. Z raportu można dowiedzieć się m.in. kim są organizatorzy programów stypendialnych w Polsce, jakie typy stypendiów są najpowszechniejsze czy skąd pochodzą środki na realizację programów stypendialnych. Wszystkie publikacje i raporty z badań udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.

W razie jakichkolwiek pytań, z Fundacją można kontaktować się pod adresem email: serwis@mojestypendium.org.

Zapraszamy na MojeStypendium.pl – to dostępne, kompleksowe źródło informacji o stypendiach i innych możliwościach wsparcia rozwoju!