Dwudziestego czwartego i piątego września na stadionie przy ulicy Kosynierów do walki o tytuł Mistrzyń Polski Juniorek stanęły zawodniczki szkolnej drużyny żeńskiego lacrosse, w dodatku, jako dwa osobne zespoły – czerwone Lax-Warriors i fioletowy Żak.

Pierwsze starcie rozpoczęło się w piątek. Mecz pomiędzy Lax-Warriors i Żakiem Września zakończył się zwycięstwem 20:4 dla pierwszej z drużyn.

Sobota była tym dniem, w którym do naszego miasta przyjechały pozostałe drużyny – Poznań Hussars Ladies oraz AZS Walkirie Katowice, a tym samym impreza została oficjalnie otwarta.

Wyniki kolejnych pojedynków:
• Żak Września 6:12 Poznań Hussars Ladies
• Lax-Warriors 12:6 AZS Walkirie Katowice
• Żak Września 6:9 AZS Walkirie Katowice
• Lax-Warriors 17:7 Poznań Hussars Ladies
• AZS Walkirie Katowice 10:7 Poznań Hussars Ladies

Zespół Lax-Warriors w składzie: Marika Walkowiak (kapitanka), Klara Domachowska (wicekapitanka), Roksana Dębicka, Nikola Dębicka, Agata Bukowska, Wiktoria Focht, Marta Błaszak, Marta Wysocka, Zuzanna Chojnacka, Wiktoria Kuś, Julia Wieczorek, Dominika Kasprzyk – zwyciężył we wszystkich meczach, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Polski Juniorek 2021 w Lacrosse!

Drużyna Żaka zajęła w prawdzie ostatnie, czwarte miejsce, lecz trzeba podkreślić, że w debiutanckim, samodzielnym wystąpieniu dziewczyny pokazały wolę walki, co zresztą doskonale pokazują wyniki ich starć ze znacznie bardziej doświadczonymi i starszymi zawodniczkami.

Skład Żak Września: Amanda Osiewicz (kapitanka), Martyna Muszyńska, Maria Pecyna, Kamila Dziarnowska, Gabriela Nowakowska, Antonina Miara, Zuzanna Kliszkowiak, Julia Jaros, Julia Ławniczak, Marcelina Binkowska, Eliza Przybyłek.