Kibicujmy naszym lacrossistkom!

W sobotę, 22 maja, na stadionie miejskim przy Kosynierów rozegrany zostanie III Turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Po dwóch turniejach nasze licealistki z Lax-Warriors są w tabeli rozgrywek niespodziewanie na trzecim miejscu. Nasz klub właśnie został wzmocniony… absolwentką szkoły!

Turniej będzie można obejrzeć na żywo na dwa sposoby. Uczniów, którzy będą przestrzegać pandemicznych rygorów, gorąco zapraszamy na stadion. Wszyscy będą mogli też zasiąść przed monitorami komputerów. Całe zawody będą transmitowane poprzez youtobe pod adresem https://youtu.be/d8W3-OsHEJw

Kluby walczące o tytuł mistrzyń Polski rozegrają we Wrześni łącznie cztery mecze. Każdy zespół musi jednego dnia zagrać dwa razy. Nas interesować będą oczywiście dwa pojedynki naszych uczennic. O 11.30 Lax-Warriors zmierzą się z aktualnymi wicemistrzyniami kraju Panters Wrocław, a 15.00 zagrają z Walkiriami Katowice. Cztery tygodnie temu, w czasie II turnieju w Katowicach, pierwszo- i drugoklasistki niespodziewanie i po niesamowicie zaciętym boju ograły doświadczone rywalki 12:9.
 
Co ciekawe, nasz licealny zespół został poważnie wzmocniony… absolwentką szkoły. Do Lax-Warriors w czwartek dołączyła Agnieszka Kosmala, jedna z najlepszych polskich lacrossistek i dotąd wielokrotna mistrzyni kraju z zespołem Hussars Ladies Poznań. Agnieszka (matura 2011) ponownie zamieszkała we Wrześni.

Harmonogram turnieju
9.45 Panters Wrocław – Hussars Ladies Poznań
11.30 Lax-Warriors Września – Panters Wrocław
13.15 Walkirie Katowice – Hussars Ladies Poznań
15.00 Lax-Warriors Września – Walkirie Katowice

Aby łatwiej obserwować mecze, warto przyswoić sobie podstawową wiedzę. Pojedynki składają się z czterech kwart, po 15 minut każda. Zespoły liczą po 8 zawodniczek, w tym bramkarka, ale tylko 5 dziewczyn może brać udział w akcji ofensywnej.

Fot. Marek Stor