Klasa 3C o profilu biologiczno-chemicznym zakończyła realizację projektu Podstawy diagnostyki medycznej. W ramach działań projektowych uczniowie odbyli wycieczki do Szpitala Powiatowego we Wrześni oraz do TEB Edukacja w Poznaniu. Wizyta w TEB Edukacja umożliwiła poznanie technik radiologicznych oraz możliwości kształcenia w dziedzinie radiologii. Wizyty w szpitalu pozwoliły na poznanie działań i wykorzystanie w diagnostyce chorób takich urządzeń jak elektrokardiograf (EKG), ultrasonograf (USG), gastroskop, kolonoskop, elektroencefalograf (EEG), tomograf i rentgen. Jednym z etapów naszego projektu była wizyta w laboratorium diagnostycznym, gdzie zaprezentowano nam różne testy laboratoryjne oraz przeszliśmy drogę analizy próbek krwi i moczu – od pobrania do wyniku. Niezwykle cennym aspektem wizyt w szpitalu i TEB edukacja były rozmowy z pracownikami tych placówek na temat zawodów medycznych, ścieżek kariery oraz czasu potrzebnego do uzyskania wysokich kwalifikacji.