Dnia 25 marca 2024 r., w Wielki Poniedziałek odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników i uczniów naszej szkoły. Młodzież wraz z przedstawicielami Grona Pedagogicznego udała się do wrzesińskiej Fary, by tam wysłuchać konferencji wygłoszonej przez ks. Andrzeja Panasiuka, absolwenta naszej szkoły, który pełni funkcję egzorcysty Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Następnie uczestnicy wspólnie przeżyli Mszę św. sprawowaną przez jednego z katechetów – ks. Arkadiusza Wikariaka, podczas której aktywną posługę liturgiczną podjęli nasi uczniowie.

Najstarsi przedstawiciele Liceum wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się w tym samym czasie na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę, którą przygotował i poprowadził ks. Mariusz Zawadzki. Maturzyści zawierzyli swoją przyszłość i pomyślność na egzaminie dojrzałości Matce Bożej Częstochowskiej. Uczestniczyli we Mszy świętej w Jasnogórskiej Kaplicy Cudownego Obrazu i przeżyli wspólnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Miejmy nadzieję, że tak rozpoczęty Wielki Tydzień umocni w nas ducha!