18 października uczniowie klas 1a i 4 a wraz z opiekunami wybrali się do Torunia.

Pierwsze kroki skierowaliśmy na Wydział Nauk Historycznych UMK, aby wziąć udział w wykładzie dr Alicji Bartnickiej pt. „Marzenie o narodzie doskonałym? SS jako rasowa elita III Rzeszy”.

Wykład: dr Alicja Bartnicka „Marzenie o narodzie doskonałym? SS jako rasowa elita III Rzeszy” – YouTube

Oto fotorelacja na fanpage WNH UMK

Po wykładzie zostaliśmy zaproszeni przez prof. Macieja Krotofila, wicedyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki UMK, na spotkanie, podczas którego zostaliśmy zapoznani z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a w szczególności Wydziału Nauk Historycznych.

Następnie klasa 1a udała się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i warsztaty wypieku pierników w Żywym Muzeum Piernika, natomiast uczniowie klasy 4a zgodnie z hasłem promującym miasto „Toruń – gotyk na dotyk” zapoznali się z najpiękniejszymi zabytkami średniowiecznego toruńskiego gotyku, wpisanymi na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO: Katedra Świętych Janów, kościół św. Jakuba, mury obronne, Ratusz Staromiejski, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Krzywa Wieża, ruiny zamku krzyżackiego.

.