W kwietniu ogłoszono wyniki rozpoczętego we wrześniu 2022 roku konkursu CanSat organizowanego przez Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO Polska. CanSat to międzynarodowy konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej, polegający na samodzielnym konstruowaniu symulatorów sond kosmicznych przez uczniów i uczennice oraz przeprowadzeniu za ich pomocą badań naukowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna „Romper w przestworzach”, w której skład wchodzili:

– Zuzanna Grzybek kl. 3B

– Zofia Kazibut kl. 3C

– Weronika Maciejewska kl. 3C

– Wiktoria Maciejewska kl. 3B

– Oliwia Wiśniewska kl. 3C

– Mateusz Lech ZSP 4TI

Nasza reprezentacja po przejściu trzech etapów konkursu uzyskała wyróżnienie. Mamy nadzieję, że to doświadczenie przyczyni się do rozwoju umiejętności technicznych, naukowych, informatycznych, ekologicznych oraz zainspiruje cały zespół do dalszej pracy w dziedzinie kosmicznej.