Jako grupa młodzieży, która pragnie rozwijać się w możliwie jak największej ilości kierunków, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, zgłosiliśmy chęć udziału w ogólnopolskim konkursie „CanSat”. Jesteśmy uczennicami klas 3 i w naszych szeregach mamy: Zofię Kazibut, Weronikę Maciejewską, Wiktorię Maciejewską, Oliwię Wiśniewską, oraz Zuzannę Grzybek. Celem konkursu, w którym bierzemy udział jest:
• budowa od podstaw satelity badawczej,
• promocja działań
• raportowanie postępów.
Pod opieką Pani Anny Nowickiej i przy pomocy maturzysty ze szkoły Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni. Udało nam się napisać raport i ustalić wstępne założenia działania satelity, którymi będzie badanie:
• ciśnienia,
• temperatury,
• zanieczyszczenia powietrza pyłami.
11 listopada otrzymaliśmy wiadomość o przejściu do następnego etapu konkursu. Wygrana drużyna z Polski dostanie się na szczebel międzynarodowy.
Na bieżąco będziemy informować o naszych dalszych osiągnięciach i postępowaniach na naszym Instagramie – romper_w_przestworzach – i stronie na Facebooku – Romper w przestworzach CanSat 2022.