Uczniowie naszego Liceum ponownie skorzystali z finansowego wsparcia oferowanego w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, będącego częścią Polskiego Ładu, a którego celem, oprócz wsparcia realizacji podstaw programowych, jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas III wyjechali na wycieczkę do Krakowa, Ojcowa, Ogrodzieńca, Wieliczki i Auschwitz. W październiku bieżącego roku pierwszoklasiści zwiedzili atrakcje Gór Świętokrzyskich: Święty Krzyż, klasztor oraz obwałowania kamienne na Łysej Górze, pałacyk patrona szkoły, Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Podziemną Trasę Turystyczną w Opatowie, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, ruiny zamku Krzyżtopór oraz Jaskinię „Raj”.

W obu przypadkach, trzydniowe wycieczki dofinansowane były kwotą 15 tys. złotych.

Lista zrealizowanych punktów edukacyjnych w Górach Świętokrzyskich (numer na liście programu, nazwa):

636. Święty Krzyż – pobenedyktyński zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwałowania kamienne na Łysej Górze; świętokrzyskie

637. Oblęgorek – pałacyk Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją lipową Górze; świętokrzyskie

639. Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie Górze; świętokrzyskie

640. Centrum Nauki Leonardo Da Vinci – Podzamcze Górze; świętokrzyskie

650. Ruiny zamku Krzyżtopór – Ujazd Górze; świętokrzyskie

661. Jaskinia „Raj” – Chęciny Górze; świętokrzyskie

Ewa Sławska