Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni znalazło się w gronie 10 finalistów ogólnopolskiej edycji globalnego programu Solve for Tomorrow organizowanego przez firmę Samsung. 

W skład drużyny reprezentującej naszą szkołę wchodzą: Jagoda Chmielewska z klasy 2e, Aleksandra Józwiak z klasy 2c, Martyna Waszak z klasy 2d oraz opiekun- pani Paulina Sarbinowska. Nasz zespół przez ostatnie pięć miesięcy pracował nad aplikacją edukacyjną z grą dotyczącą klimatu i dbania o naszą planetę. Dziewczyny wzięły udział w warsztatach online z metody Design Thinking, szkoleniach i webinarach, a w ramach pracy konkursowej przygotowały film prezentujący kolejne etapy ich pracy nad projektem.  

Na etapie finału nasza drużyna weźmie udział w Solve for Tomorrow Campus, podczas którego w Centrum Nauki Kopernik zespół będzie pracować nad prototypem swojej aplikacji pod okiem wolontariuszy Samsung R&D. 

Program zakończy się uroczystym ogłoszeniem zwycięzców podczas gali finałowej, która odbędzie się w kwietniu.  

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.