20 grudnia trzydzieścioro uczniów naszego Liceum wzięło udział w etapie szkolnym 45. Olimpiady Języka Angielskiego, ogólnopolskiego konkursu, do którego stają odważni, by zmierzyć się z zawiłościami angielskiej gramatyki i słownictwem typu „ sprzęt z demobilu”, wet za wet”, czy „połów”, który „ledwo mieścił się w limicie”.
Wszystkim serdecznie gratulujemy zapału do nauki, świadomości potrzeby nieustannego rozwoju własnych zainteresowań i talentów oraz zdrowej rywalizacji.
Maksymalna do zdobycia liczba punktów wynosiła 60. Zgodnie z regulaminem OJA, prace powyżej 30 pkt zostały przesłane do wyższej instancji. Brawa dla Julii Stawery, Mateusza Biernacika, Michała Andrzejczaka, Wojciecha Nowaka, Aleksandry Kornatowskiej, Klaudii Kozłowskiej, Julii Radeckiej i Jana Ziętkowskiego. Komitet Okręgowy, po otrzymaniu wyników ze wszystkich szkół uczestniczących w tegorocznej olimpiadzie, ustalił ostateczny próg punktowy i zaprosił do udziału w etapie okręgowym dwoje licealistów z Sienkiewicza. 22 stycznia 2021 roku trzymajmy kciuki za naszych olimpijczyków, Julię Stawerę i Mateusza Biernacika. Etap ten, w części pisemnej będzie przeprowadzony w trybie stacjonarnym, w odróżnieniu od etapu szkolnego, który młodzież pisała siedząc w wygodnych fotelach Microsoft Office 365 Teams.
Tymczasem, Zdrowych Wesołych Świąt i Zdrowego 2021!
Ewa Sławska