Podejmowanie trudnych intelektualnie wyzwań to cecha ludzi z charakterem, potencjałem i wyjątkową determinacją. W tym roku szkolnym spośród uczniów LO im. H. Sienkiewicza na pewno dwoje z nich zasłużyło na taką właśnie chwalebną charakterystykę. Najpierw Jagoda Frydryszak, która będąc dopiero w drugiej klasie, zdecydowała się stanąć w olimpijskie szranki ze starszymi w większości od siebie uczestnikami. Jako uczennica klasy humanistycznej wybrała Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego i już w pierwszym podejściu udało się jej z sukcesem przejść przez wszystkie etapy – od szkolnego aż do centralnego, gdzie ostatecznie zdobyła tytuł finalistki. Dzięki temu z dużym wyprzedzeniem zagwarantowała sobie bez konieczności zdawania najwyższy wynik z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym egzaminu maturalnego. Biorąc pod uwagę przyszłoroczne plany Jagody, by spróbować swoich sił w innych olimpiadach humanistycznych, można się spodziewać w przypadku ewentualnego powtórzenia sukcesu, że niejedne drzwi wyższych uczelni w Polsce staną przed nią otworem. Tak właśnie stało się w przypadku tegorocznego absolwenta Sienkiewiczowskiego LO Patryka Gibowskiego, ucznia klasy 4E1, który w ostatnim roku nauki z powodzeniem wziął udział w kilku olimpiadach. W pięknym stylu zdobył podwójnie tytuł laureata w Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie oraz w XXV Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Ponadto zakwalifikował się do etapu centralnego w 64. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Od takiego akurat nadmiaru wbrew przysłowiu głowa na pewno nie boli, za to perspektywy edukacyjne mocno się poszerzają. Wyniki Patryka uprawniają go do podjęcia studiów na Wydziale Prawa i Administracji na publicznych uczelniach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu  i w innych ośrodkach uniwersyteckich. Praca z takimi uczniami jak Jagoda Frydryszak czy Patryk Gibowski przynosi ogromną satysfakcję zawodową, jest niewątpliwym powodem do dumy, a dla społeczności licealnej stanowi mobilizujący przykład, że ambitne cele można nie tylko wyznaczać, ale także je osiagać. Szczerze gratulujemy i życzymy powodzenia w bliższej i dalszej przyszłości. Płyńcie po morzach i oceanach!